Superwizja pracy logopedycznej
CEL:
Celem spotkań superwizyjnych jest doskonalenie umiejętności diagnozy i terapii logopedycznej różnych zaburzeń mowy.
ADRESACI:
Do udziału w spotkaniach zapraszamy logopedów, którzy są zainteresowani doskonaleniem swojego warsztatu pracy.
PROGRAM SUPERWIZJI:
- W czasie spotkań superwizyjnych będziemy dokonywać obserwacji indywidualnych i grupowych zajęć terapeutycznych. Superwizja będzie się odbywać w oparciu o analizę kilkuminutowych materiałów wideo i opisu uczestnika spotkania. Podczas superwizji logopeda będzie starał się określić:
- główne problemy pacjenta,
- przewidywane cele oddziaływania logopedycznego,
- strategie oddziaływań terapeutycznych
- i zachowania docelowe.
- Uczestnik będzie miał również możliwość przedstawienia pomocy wykorzystywanych do prowadzenia terapii, a także orientacyjnie określić przewidywany czas trwania
- Każdy uczestnik superwizji jest obowiązany do przedstawienia 1 przypadku w semestrze.
Udział w superwizji to uczestniczenie w fascynującym procesie dawania i brania. Superwizja jest ważnym narzędziem zwiększania efektywności pracy i rozwoju zawodowego. To wzajemna wymiana doświadczeń, przemyśleń, wspólne zastanawianie się nad źródłami trudności, szukanie istoty problemu, dochodzenie do nowych rozwiązań.
Podczas superwizji dzielimy się z innymi terapeutami swoimi trudnościami, wątpliwościami i pomysłami, przyglądamy się ich pracy, oglądamy ich problemy, słuchamy stawianych przez nich pytań, a także skierowanych do nas informacji o naszej pracy. Doświadczamy wtedy bliskiego kontaktu ze sobą i z innymi, co początkowo może wydawać się zagrażające, ale w konsekwencji służy naszemu rozwojowi.
TERMIN:
Spotkania superwizyjne będą się odbywały 1 raz w miesiącu przez okres II semestru 2015/16. Czas trwania 2 godziny zegarowe.
Uczestnik spotkań superwizyjnych otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.
PROWADZĄCY:
mgr Bożena Polaszek – logopeda, specjalista surdologopeda
mgr Grażyna Tlołka – logopeda, specjalista nerologopeda
ZGŁOSZENIA: